Matematična Pangea (finale), 2018

Finalna tekma na Slovenski gimnaziji

  • Slika 1: Eva, Julija, Luka, Žan in Matej v pričakovanju tekmovanja, © Niko Ottowitz

    Eva, Julija, Luka, Žan in Matej v pričakovanju tekmovanja, © Niko Ottowitz

  • Slika 2: Finalistka Lulu pri reševanju nalog, © Niko Ottowitz

    Finalistka Lulu pri reševanju nalog, © Niko Ottowitz

  • Slika 3: Finalist Paul pri reševanju nalog, © Niko Ottowitz

    Finalist Paul pri reševanju nalog, © Niko Ottowitz

  • Slika 4: Koroški finalisti matematične Pangee 2018, © Mehmet Akyz

    Koroški finalisti matematične Pangee 2018, © Mehmet Akyz

27. februarja 2018 se je kar 20 dijakov Slovenske gimnazije kvalificiralo za avstrijsko prvenstvo, s tem je ZG in ZRG za Slovence bila tudi letos – kakor lani – najbolj uspešna šola na Koroškem in odgovorna, da izvede koroško finalno tekmo v soboto, 5. maja 2018. Hkrati so drugi avstrijski finalisti tuhtali 45 minut o istih desetih nalogah v predavalnicah univerz na Dunaju, v Gradcu, Linzu, Salzburgu, Innsbrucku in v razredih ZG/ZRG Lienz ter ljudske šole Gisingen-Sebastianplatz v Feldkirchu. 

Od 27 koroških finalistov je bilo 13 naših: Paul Čertov (2.c, koroški prvak v prvem krogu), Lan David Cerar (3.c), Janez Anton Feinig (5.a, koroški prvak v prvem krogu), Jonas Hölbling (5.a), Shayan Wein (5.a), Žan Kočunik (5.b), Neva Schön (5.a), Luka Miličić Eržen (5.b), Zala Maria Koschier (5.a), Matej Rozman (6.b), Eva Kogelnik (6.a), Julija Jelen (6.a) in Lulu Liu (6.b). Za finalno tekmo so se bili še kvalificirali Johanna Haab (5.a), Ana Maria Stoykova (6.b), Luka Podlipnik (6.b), Krištof Grilc (6.b), Jera Vodovnik (6.b), Nika Malnar (6.b) in Klavdija Markovič (6.b), na žalost pa so bili terminsko zadržani. 

Ne glede na izid: zmagovalka oziroma zmagovalec je vsakdo, ki se je kvalificiral za finalno tekmo. 
Rezultati finalne tekme so zelo razveseljivi (v oklepaju je za razredom najprej uvrstitev na Koroškem, nato uvrstitev v Avstriji): 
Luka Miličić Eržen (5.b, 1., 2.) Paul Čertov (2.c, 1., 13.), Žan Kočunik (5.b, 2., 16.), Lulu Liu (6.b, 1., 30.), Janez Anton Feinig (5.a, 3., 31.), Lan David Cerar (3.c, 2., 36.), Zala Maria Koschier (5.a, 4., 36.), Jonas Hölbling (5.a, 5., 37.), Shayan Wein (5.a, 6., 39.), Matej Rozman (6.b, 3., 43.), Eva Kogelnik (6.a, 4., 44.),  Neva Schön (5.a, 7., 44.), Julija Jelen (6.a, 5., 45.).

Imamo torej v matematični Pangei 2018 eno koroško prvakinjo in dva koroška prvaka – eden od njiju pa je hkrati tudi avstrijski podprvak.

Niko Ottowitz

Koordinacija: Niko Ottowitz, Sonja Kramer Sienčnik, Kristijan Fotivec, Franc Topolovec