Elena Loliva - Koroška prvakinja v alpskem smučanju 2019

Nasmejani obrazi po smučarski tekmi, ©Manuel Oraže

• Slika 3:
Elena Loliva - Koroška prvakinja v alpskem smučanju 2019, ©Niko Ottowitz

• Slika 4:
Gregor Kušej odlični tretji, ©Niko Ottowitz

Elena Loliva (1. D) deželna prvakinja v alpskem smučanju, Gregor Kušej (6. B) tretji,
3. mesto za dekliško ekipo Slovenske gimnazije (Lara Vodovnik, Liza Žagar, Shirin Sitter)

(28. 2. 2019 - Osojščica/Gerlitzen, veleslalom)
(spremljevalca prof. mag. dr. Niko Ottowitz in prof. mag. Janko Smrečnik)

Na deželnem prvenstvu v alpskem smučanju so tekmovalke in tekmovalci ZG in ZRG za Slovence ponovno dosegli izredne uspehe. Nastopili smo v štirih kategorijah 10- do 16-letnih. V vsaki kategoriji se je pomerilo med 40 in 70 najboljših koroških smučark in smučarjev.
Elena Loliva (1. D) je z neverjetno dinamičnim tekom zmagala in osvojila naslov koroške prvakinje – obeta se ji zelo uspešna smučarska kariera.
Gregor Kušej (6. B) je kot celovški okrajni prvak ponovno dokazal, da sodi med najboljše smučarje na Koroškem in osvojil sijajno 3. mesto.
Naša ekipa kategorije starejše deklice, Liza Žagar (6. B), Lara Vodovnik (5. A) in Shirin Sitter (6. A) se je uvrstila na odlično 3. mesto.
Elena Loliva in Anja Metschina (2. C) sta kot tekmovalki dekliške ekipe okraja Celovec dosegli 5. mesto.
Moštvo kategorije mlajši dečki – Niklas Kaltenbacher (3. A), David Pechmann (2. A), Levi Lambauer (3.C), Tobias Ressmann (3. C) – se je uvrstilo na 7. mesto.
Škoda le, da zaradi poškodbe ali bolezni niso mogle sodelovati zvezde zadnjih let Lena Olip (3. A), Maks Žagar (6. B) in Luka Kovač (4. B).
Lepo je spremljati dijakinje in dijake pri obšolskih dejavnostih. Šport, kultura, znanost in umetnost – naša mladina je na raznih področjih zagnana in ustvarjalna. Veselimo se uspehov mlade generacije!