• Slika 7:
  • Slika 8: Skupinska slika

Skupinska slika

Od 12. 10. do 14. 10. so se učenci 4. c in 6. b in tudi nekaj učencev iz 8. b razreda zaradi slavnostne podelitve nagrad Citizen Science Awards, za katere so bili nominirani, odpravili na Dunaj. Udeleženi razredi so že prej pri geografiji pod vodstvom gospe prof. Aloisije Gomez sodelovali na vseavstrijsko razpisanih raziskovalnih projektih.

Četrtek, 13. 10., je bil za naše razrede povsem v znamenju naravoslovja: mladostniki so se dopoldne v prostorih Pedagoške visoke šole udeležili kongresa Youth Science Kongress, ki sta ga skupaj izvedla BMBWF in OeAD pod geslom »(Do)živeti znanost – oblikovati prihodnost«. V sklopu prireditve so dijaki in dijakinje obiskali različne delavnice in predavanja, a vrhunec kongresa je predstavljal Science Parcours, pri katerem je zmagala skupina dijakov iz 6. b razreda.

Medtem ko so mladostniki dopoldne od blizu doživljali znanost, je bila po opoldanskem odmoru  na vrsti uradna podelitev nagrad Youth Science Inspiration Award in Citizen Science Award. Uvod v slavnostno podelitev so pripravili uni. prof. dr. Barbara Herzog-Punzenberger (PH Wien), mag. Stefan Duscher (BMBWF) in dr. Sirikit Amann (OeAD), katerih deklarirani cilj je osebam v Avstriji odstraniti skepso pred znanostjo.

Podelitev nagrad je bila za našo šolo nadvse uspešna: naši dijaki in dijakinje so dvakrat osvojili prvo mesto, enkrat pa drugo. Za raziskovalni projekt »Vremenska postaja in onesnaževanje zraka« je 8. b osvojil prvo, 4. c pa drugo mesto. 6. b so s svojim raziskovalnim projektom »Naš planetarni vrt« prav tako osvojili prvo mesto. Priznanja je podpisal minister za izobraževanje in so bila dotirana s 1000 € oziroma 750 €. Podelitev priznanj ne predstavlja le osebnega uspeha dijakov in dijakinj, ki so se v zadnjem šolskem letu z veliko vnemo lotili svojih projektov, temveč priča o tem, da se raziskovanju in usmerjenosti v prihodnost na naši šoli pripisuje veliko težo.