• Slika 1: Tekmovalci in tekmovalke višje stopnje (©Smrečnik)

Tekmovalci in tekmovalke višje stopnje (©Smrečnik)

• Slika 2: Theresia Kropfitsch (©Ottowitz)

• Slika 3: Theresia Kropfitsch (©Ottowitz)

• Slika 4: Aurora Barbarotto (©Ottowitz)

• Slika 5: Lena Olip (©Smrečnik)

Lena Olip (©Smrečnik)

• Slika 6: Marko Sabotnik (©Smrečnik)

Marko Sabotnik (©Smrečnik)

Deželno prvenstvo v alpskem smučanju je vsako leto višek tekmovalne sezone. Letos se je kvalificiralo kar 10 dijakinj in dijakov Slovenske gimnazije. Na megleni progi 1 na vrhu Osojščice je letos tekmovalo 198 mladih v štirih kategorijah, starejša mladina višje stopnje se je pomerila na progi 2 z boljšo vidljivostjo, kjer smo sodelovali v treh kategorijah.

Lena Olip (7.B) je dosegla kljub težki napaki 5. mesto v kategoriji mladinke, Sophie Buxbaum (5.A) pa se je uvrstila na 12. mesto v kategoriji starejše deklice. Med starejšimi dečki je Marko Sabotnik (6.A) postal 22., Noa Mosser (6.A) 26., Simon Ressmann (5.A) pa je žal izpadel.

Na progi 1 smo pri težkih zunanjih razmerah nastopili s štirimi tekmovalkami v kategoriji mlajše deklice. Theresia Kropfitsch (4.C) je dosegla 12. mesto, Aurora Barbarotto (3.C) je postala 27., Lilli Hauptmann (4.C) 37., Annika Oraže (2.A) pa je imela smolo in padla, uvrstila pa se je kljub temu še na 47. mesto. Kot ekipa so naše tekmovalke dosegle 4. mesto. Med mlajšimi dečki je Bor Josifov Pavlič (3.D) zasedel 30. mesto.

Lepo je spremljati mladino pri športnih dejavnostih v naravi – vsaka ura aktivnosti je v današnjem času še posebno dragocena.

Avtor: Niko Ottowitz