3. mesto za dijake SLOG na avstrijskem prvenstvu v teku na smučeh

• Slika 3: Podelitev nagrad

Podelitev nagrad

• Slika 4: Tekmovalci

Tekmovalci

Od 27. 2. do 29. 2. je v St. Jakobu im Walde potekalo avstrijsko prvenstvo v teku na smučeh. Ekipo Slovenske gimnazije so sestavljali Milan Mosser, Noa Mosser, Benjamin Ressmann, Tobias Ressmann in Santiago Wrolich. Spremljala jih je profesorica Magdalena Kulnik.

Po prvi tekmi so gimnazijci zasedli senzacionalno 3. mesto. Sešteti so bili časi štirih tekmovalcev. Tudi po drugi panogi, ki se je odvijala v klasični tehniki s skupinskim štartom, so branili to mesto. A bilo je vse zelo tesno. Ekipa na drugem mestu je bila oddaljeno samo 8 sekund, ekipa na 4. mestu pa le sekundo. V zadnji tekmi so prišteli samo še čas 4. člana ekipe. Ker pa je bila ekipa Slovenske gimnazije zelo izenačena, jim je z drugim mestom v tej panogi uspelo braniti 3. mesto.

Pri zelo slavnostni podelitvi nagrad v dvorcu Pöllau je dijakom čestital tudi zvezni minister za izobraževanje Martin Polaschek.