Smučanje (okraj), 2016

CELOVEC, višje šole - 4. 2. 2016, Osojščica/Gerlitzen, veleslalom

  • Slika 1: Zmagovita dekliška ekipa in zmagovalec, © Niko Ottowitz

    Zmagovita dekliška ekipa in zmagovalec, © Niko Ottowitz

  • Slika 2: Skupinska slika, © Bernhard Olip

    Skupinska slika, © Bernhard Olip

Tekmovalke in tekmovalci ZG in ZRG za Slovence so dosegli izredno razveseljive uvrstitve!

Spremljevalca: prof. mag. Lojze Dolinar in prof. mag. dr. Niko Ottowitz

V kategoriji šolarke 2 (letnika 2002 in 2003) so naše tekmovalke zasedle kar prva tri mesta in 6. mesto:
1. mesto: Lara Vodovnik (2.C),
2. mesto: Tamina Oraže (3.D),
3. mesto: Liza Žagar (3.A),
6. mesto: Karolina Pečenko (4.D).
S tem so seveda zmagale tudi kot ekipa in bodo na deželnem prvenstvu (24. 2. 2016 - Osojščica/Gerlitzen, veleslalom) zastopale okraj Celovec.

Za deželno prvenstvo sta se prav tako kvalificirala Maks Žagar (3.A, 1. mesto v kategoriji šolarji 2) s 5. najboljšim časom dneva in Marjan Ogris-Martič (1.D, 2. mesto v kategoriji šolarji 1).

Tudi naši ostali tekmovalci in tekmovalke so na okrajnem prvenstvu lepo zastopali Slovensko gimnazijo:

kategorija šolarke 1 (letnika 2004 in 2005):
Anna Buxbaum (1.C, 9. mesto),
Lynn Heinrichs (1.D, 10. mesto),
Elisabeth Bluch (1.D, 11. mesto);

kategorija šolarji 1 (letnika 2004 in 2005):
Noa Sabotnik (2.C, 8. mesto),
David Pečovnik (1.B, 13. mesto);

kategorija šolarji 2 (letnika 2002 in 2003):
Leon Lambauer (4.D, 8. mesto),
Sebastian Sablatnig (4.D, 13. mesto),
Luka Olip (3.C, 18. mesto po hudi napaki);

kategorija mladinke 1 (letnika 2000 in 2001):
Hannah Abuja (5.A, 8. mesto),
Verena Kropiunik (5.A, 12. mesto),
Julija Kerschbaumer (5.B, 17. mesto);

kategorija mladinci 1 (letnika 2000 in 2001):
Jakob Gutownig (5.A, 10. mesto),
Julian Primisser (5.A, 12. mesto),
Valentin Cencig (5.A, 13. mesto).

Ekipa Maks Žagar, Leon Lambauer, Sebastian Sablatnig, Luka Olip je v kategoriji šolarji 2 dosegla 2. mesto, prav tako se je ekipa Jakob Gutownig, Julian Primisser, Valentin Cencig v kategoriji mladinci 1 uvrstila na 2. mesto, ekipa Hannah Abuja, Verena Kropiunik, Julija Kerschbaumer pa je v kategoriji mladinke 1 dosegla 4. mesto.

Niko Ottowitz

Koordinacija: Lojze Dolinar, Niko Ottowitz